Gimnáziumi Események


Élő történelem óra a Pásztrovölgyiben

Mint minden évben, tanulóink idén is meglátogatták az aushwitzi haláltábort, Birkenauval. A látogatás előtt diákjaink történelem óra keretében kaptak történelmi háttér információt az eseményekről. Ezt követően Krakkó szépségeivel, a reneszánsszal, gótikával, történelmi városmaggal ismerkedtek.Nálunk jártak a College Saint Paul diákjai

description

Nagyon nagy izgalommal vártuk mi, a Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium tanulói a francia cserediákok érkezését. Tavaly októberben egy feledhetetlen hetet töltöttünk el Náluk, és szerettük volna viszonyozni jóságukat és kedvességüket, reméltük, hogy a mi vendégszeretetünk által a rezé-i College Saint-Paul iskola tanulói is betekintést nyerhetnek a magyar kultúrába, a magyar életbe. Élménybeszámoló.Versmaraton

description

Csányi Eszter 9. osztályos tanulónk a Versmaraton 2014 Költészetnapi országos versíró versenyen I. helyezést ért el. Gratulálunk! A győztes verse. Emléklap.Országos középiskolai illemtani versenyen

description

2014.április 10-én iskolánk csapata részt vett az Országos középiskolai illemtani versenyen Győrben. Tíz csapat került a döntőbe, ahol a 11.a-s lányok kreatívan, bátran, határozottan mutatták meg tudásukat és végül megnyerték a versenyt olyanokkal szemben, akik többször részt vettek már ezen a megmérettetésen, illetve tantárgyként tanulják a protokollt. A csapat tagjai: Czipó Katalin, Domoszlai Patrícia, Várallyai Anett. Jutalomként részt vehetnek a Nemzetközi Egyetemi és Főiskolai Kommunikációs, Viselkedéskultúra és Protokoll versenyen májusban.Eger városi német nyelvi szépkiejtési emlékverseny

Egri Kereskedelmi, Mezőgazdasági, Vendéglátóipari Szakközép-, Szakiskola és Kollégiumban már több éves hagyománya van a „Dr. Habis György Eger városi német nyelvi szépkiejtési emlékverseny”-nek. A vetélkedő városi szintű megrendezésére negyedik éve kerül sor az intézményben. Az idei megmérettetésen, 2014. március 18-án, 9 középfokú tanintézmény 19 diákja vett részt. Iskolánkat 3 tanuló képviselte a megmérettetésen: Várallyay Anett 11.a osztályos diákunk 2. helyezést, Till Schäfer 9.b osztályos diákunk 4. helyezést, Hliva Dóra 12.a osztályos diákunk 10. helyezést értek el. Eredményes szereplésükhöz gratulálunk és munkájukhoz további sok sikert kívánunk!A Pásztorvölgyiben is "Együtt Szaval a Nemzet"

description

Az idén 25. alkalommal ünnepeljük meg a Magyar Kultúra Napját annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823. január 22-én tisztázta le Szatmárcsekén a Himnusz kéziratát. A nemzeti megemlékezések hozzájárulnak ahhoz, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, nemzeti tudatunk erősítésének, ápoljuk és továbbadjuk kultúránk tárgyi és szellemi értékeit. A Magyar Kultúra Napján, 2014. január 22-én az Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium minden tanára, tanulója – kicsiktől a nagyokig csatlakozott az Együtt Szaval a Nemzet programhoz, melyben a világ valamennyi magyar nyelvű általános és középiskolájának részvételével együtt szavaljuk Kölcsey költeményét. Az aulánkban a Himnusz születésének évfordulója alkalmából ünnepi díszbe öltözve szavaltuk Darvai Dávid vezetésével nemzeti imánkat, melyet az Egri Városi Televízió is felvett.

description

Az esemény a magyar közösségek összekapcsolásán túl jelentős mérföldköve annak a kezdeményezésnek, amely keretében több száz fiatal töltheti fel szavalatait az Együtt Szaval a Nemzet YouTube csatornára. A legnézettebb és a legnagyobb tetszést kiváltó szavalatok iskolái, szavalói jutalmakat kapnak. Kérjük iskolánk minden tanulóját, dolgozóját, ismerőseinket, támogatóinkat, szavazzanak ránk! Iskolánk felvétele a Youtube-on.Karácsonyi Koncert

description


Aranykapu Alapítvány Gálaműsor

A Pásztorvölgyi Iskolában már 10 éve működik néptánc oktatás a Világ-Virága Művészeti Iskola keretein belül. A Hosszúlépés és a Virgoncok tánccsoport immáron 4. alkalommal lépett fel az Aranykapu Alapítvány által szervezett jótékonysági gálán. A 14-20 éves táncosok két produkcióval is emelték az est fényét. Az egyik a Fény és árnyék volt, melyben az árnyékok önálló életre kelnek. A másik műsorszám a Rorate címet kapta, melyben egy adventi hangulatú Feket István novellát meséltek el a tánc nyelvén. Köszönjük Nekik!Újabb Pásztorvölgyis siker

description

Avagy bizonyítottuk jelmondatunk „Jót s jól, ebben áll a nagy titok” hitelességét A HVG adatai szerint az Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium a két tanítási nyelvű iskolák között az országos ranglistán újabb fergeteges sikert aratott: az előkelő 5. helyen áll, maga mögé utasítva több régi nagy múltú és minden Heves megyei két tanítási nyelvű iskolát. Teljes cikk....Francia cserekapcsolat

Ez év januárjában kezdtünk el levelezni francia diákokkal, az események felgyorsulása azonban mindenkit meglepetésként ért, amikor a forró nyár közepette arról kaptunk hírt, hogy lehetőségünk van rá, hogy ősszel Franciaországban, a Nantes-hoz közeli, Rezé székhelyű Collége Saint-Paul magániskola huszonkét diákja és családjaik vendégül lássanak minket egy hétre. Ezt a nagyszerű lehetőséget bűn lett volna kihagyni, így már valamennyien ősz elején elkezdtünk tervezgetni, és lassan a fogadó francia társainkkal is felvettük a kapcsolatot. Mindannyian izgatottan vártuk az utazás napját, hiszen néhányunk még sosem repült repülőgéppel, sőt még nem érzett francia talajt sem a lába alatt. Tovább...DIÁKNAPOK 2013

description

Talán minden gimnazista életében a legemlékezetesebb a harmadik év első két hónapja, mely időszakot izgatott készülődés jellemez. Ez a 11. évfolyamos osztályok próbája, hogy meg tudják-e oldani a feladatot, a diáknap megszervezését. Az egész persze rengeteg energia befektetést, rohangálást, kompromisszumot és időt igényelt. De hol is kezdődött nálunk az egész? Az elképzelés hamar megszületett, és szinte hihetetlen módon, mindenkinek elnyerte a tetszését. Az, hogy kit jelöljünk még a tavalyi év végén, vita nélkül sikerült eldöntenünk. Majd szeptemberben elkezdődött a nagy munka. Minden bizonnyal a tanáraink agyára mentünk, és ahogy telt az idő, már nemhogy csak testben, hanem egyre inkább testben sem vettünk részt az óránkon, viszont az egész napunkat az iskola falai közt töltöttük.

description

De megérte. Ha bárki megkérdezné az osztályt, egyhangúan azt felelnénk, hogy egy rááldozott perc sem volt hiábavaló. Az volt a célunk, hogy ez a két nap jó hangulatban teljen, hogy a programjainkkal felkeltsük a diáktársaink érdeklődését, hozzuk ki magunkból a legjobbat, mind a film, mind a tánc kapcsán. Reméljük, hogy sikerült valami olyasmit összehoznunk, amire még sokáig emlékezni fognak! Képgaléria.Oroszul tanuló diákok Budapesten

description

Iskolánkban második idegen nyelvként nem csak a német és a francia nyelv választható, hanem az orosz nyelv is. Ebben az évben először fordul elő, hogy minden évfolyamon (9. - 13.) van egy lelkes diákcsoportunk, akik az orosz nyelvvel és kultúrával szeretnének megismerkedni. Eddig irigykedve néztük társainkat, amikor lázas izgalommal készültek a német vagy francia utazásra, illetve cserepartnerük fogadására. Tovább... Képgaléria."Lépj közelebb" roadshow és Dr. Zacher Gábor előadása volt iskolánkban.

A roadshow December 18.-án kedden érkezett iskolánkba. A programon iskolánk diájai is részt vettek. Képgaléria!

Ugyan ezen a napon, iskolánk vendége volt Dr. Zacher Gábor toxikológus. A magas színvonalú, rendkívül érdekes elődadást, mely után személyesen is lehetett kérdezni az előadót, diákjaink vastapsal köszönték meg. Képgaléria!Sítábor: Gerltzen Alpe

Ebben az évben is felkerekedtünk megküzdeni az Alpok havas lejtőivel. A Gerltzen Alpe síterep remek alkalmat biztosított arra, hogy mindenki tesztelhesse sítudását, és kellemesen elfáradjon. 2014-ben újra jövünk! Képgaléria!Élő történelemóra

Iskolánk tanulói minden évben, kihelyezett történelem óra keretében tanulmányozhatják a román és a gótika stílusát, Bélapátfalva közelében fekvő egykori kolostorban.Pásztorvölgyis diákok a jelnyelv napján

Iskolánk 30 tanulója vett részt a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének Heves Megyei Szervezete (SINOSZ) által szervezett Jelnyelv napján november 9-én. Egy érzékenyítő óra keretében ismerkedhettek a jelnyelv sajátosságaival, a siketek és nagyothallók életével, lehetőségeivel és megtapasztalták, hogy siketekkel is lehet beszélgetni, hogy ők is teljes életet tudnak élni és legalább olyan vidámak, mint mi, hallók. Délután színházi előadást és táncbemutatót láttunk siket előadókkal. Nagyon érdekes volt! HEOL cikk. Képgaléria!Diáknapok 2012

Képgaléria!Október 23. Ünnepi megemlékezés

description

Minden műsorra ünneplőt veszünk, és emellett a szívünket, lelkünket is ünnepi díszbe öltöztetjük. Ez történt ma, október 19-én is a Pásztorvölgyiben. Az ünneplés fényét emelte, hogy a kárpátaljai Mezővári II. Rákóczi Ferenc Középiskola a Rákóczi Szövetség jóvoltából lehetőséget kapott, hogy ellátogasson hozzánk, és a határon túli magyar középiskolások velünk együtt emlékezzenek meg az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeiről.

Egészen varázslatos, megható, szívhez szóló összeállítást mutatott be iskolánk 10. a osztálya, amelyet Szerencsi Judit tanárnő rendezett. A díszlet sem volt szokványos, zászló, falevelek, gyertyák, bőrönd, fogas ballonkabátokkal - Kántorné Urbán Csilla tanárnő munkája. A diákok az iskola aulájának lépcsőjén nemzeti színbe öltözve álltak.

A Himnuszt is élő zenei kísérettel (Szalay Eszter - hegedű, Décsei László - zongora, Erdész Márton - gitár) énekelte az iskola minden diákja. Az október 23-i események történelmi ismertetése mellett helyet kapott sok szép vers, értékes Márai-gondolat. A Bárhogy lesz, úgy lesz dallamára képek idézték a forradalmat. A Ha én rózsa volnék dalra rövid táncot koreografált Bódi Vanessza.

description

Az osztály cserediákja, Pablo Gomez spanyolul verselt a szabadságról. Az összeállítás legemelkedettebb pillanatai voltak, amikor Losonczy Ildikó tanárnő a Hazám, hazám kezdetű népdalt énekelte. Márai Mennyből az angyal című költeménye sokaknak könnyet csalt a szemébe, melyet Darvai Dávid szavalt el. Befejezésül Szatmári Andrea tanárnő és Szabó Mira előadásában Csézy Itthon a legjobb című dalát hallhattuk, melyet a közönség ihletett csenddel fogadott, és meghatódott vastapssal köszönt meg. Képgaléria.

Szívből köszönöm, és gratulálok minden résztvevőnek.

Kántor Zsolt
igazgatóNépmese és Népballadamondó verseny volt iskolánkban

description

A sokéves hagyományokhoz méltóan idén is megrendezték a Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnáziumban a Heves megyei népmese- és népballadamondó versenyt. Az október 18-án délután megtartott verseny a szakmai zsűri véleménye szerint kimagaslóan színvonalasra sikerült. Ez alkalommal az iskola vendégeként a zsűri elnöke volt Saárossy Kinga színművész, Eger megyei jogú város alpolgármestere, a zsűri tagjai pedig Nádasy Erika színművész, valamint dr. Kusper Judit, PhD főiskolai docens az Eszterházy Károly Főiskola magyar irodalomtudományi tanszékéről. A versenyre a korábbiakhoz képest többen jelentkeztek, ami eleve jó alapokat biztosított ahhoz, hogy a verseny színvonalasra sikerüljön. Képgaléria.

A verseny részleteiről bővebben itt olvashattok.Vízitábor: Sonkád - Gergelyiugornya

Képgaléria. A túráról bővebben itt olvashattok.DÖK és Gólyatábor 2012 augusztus Poroszló

Képgaléria...Gimnáziumi Ballagás

Képgaléria...